Προσοχή! >>> Εισαγωγή Μεταπτυχιακών Φοιτητών 2021-2022

Ανακοινώνεται ότι η περίοδος υποβολής αιτήσεων στο Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών «Επιστήμες της Εκπαίδευσης» (Master in Education) του Τ.Επ.Ε.Κ.Ε. για το ακαδημαϊκό έτος 2021-2022 θα αρχίσει στις 5/7/2021 και θα ολοκληρωθεί στις 15/9/2021. Το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών με βάση το ΦΕΚ 2916/19-7-2018, τις τροποποιήσεις και τον Κανονισμό της λειτουργίας του (ΦΕΚ 3800/4-9-2018) προσφέρεται με βάση τις ακόλουθες τρεις ειδικεύσεις:

1) Ειδικές Εκπαιδευτικές Ανάγκες Παιδιών και Εφήβων: Μαθησιακές Ικανότητες και Μαθησιακές Δυσκολίες.

2) Κοινωνική ανισότητα, ετερότητα και η ελληνική ως δεύτερη ή ξένη γλώσσα.

3) Εκπαίδευση Εκπαιδευτικών: Γλωσσικοί και επιστημονικοί γραμματισμοί.

Η φοίτηση είναι υποχρεωτική και το ελάχιστο όριο για την απονομή Διπλώματος είναι τρία εξάμηνα. Το σύνολο των πιστωτικών μονάδων που απαιτούνται για την απόκτηση του Διπλώματος ανέρχεται σε ενενήντα (90) ECTS (συμπεριλαμβανομένης και της Διπλωματικής Εργασίας).

Προβλέπεται η εισαγωγή συνολικά 36 μεταπτυχιακών φοιτητών (12 ανά ειδίκευση). Τα τέλη φοίτησης ανέρχονται συνολικά στο ποσό των 2.700 €. Το πρόγραμμα παρέχει στους απόφοιτους διδακτική επάρκεια.

Τα μαθήματα διεξάγονται συνήθως κάθε Τρίτη, Τετάρτη και Πέμπτη στις 16:15 έως 21:00 χωρίς διακοπή, δια ζώσης εκτός και αν απαιτηθεί διαφορετικά.

Οι αιτήσεις εκδήλωσης ενδιαφέροντος θα γίνουν αποκλειστικά ηλεκτρονικά, όπως αναφέρεται στην προκήρυξη. Πριν από την υποβολή της αίτησης οι υποψήφιοι παρακαλούνται να διαβάσουν προσεκτικά την προκήρυξη.

Flyer

Αίτηση